پمپ آب خانگی در تهران

تکنوپمپاژ
_

فروش انواع پمپ آب خانگی در تهران

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی : امروزه پمپ آب خانگی یکی از دستگاه های ضروری و لازم در هر منزل مسکونی و یا حتی ساختمان های مسکونی و تجاری است. با توجه به برج های ساختمانی بلند ، برای آب رسانی به طبقات ساختمان نیازمند پمپ آب خانگی می باشد. شرکت تکنوپمپاژ یکی از برترین شرکت ها در زمینه فروش و تعمیر انواع پمپ از جمله پمپ آب خانگی می باشد. شما میتوانید انواع پمپ آب خانگی خود را با بهترین برند و کیفیت و بهترین قیمت از شرکت تکنوپمپاژ خریداری نمایید.

برند پمپ کف کش
چرا تکنوپمپاژ
_

 بزرگترین واردکننده انواع پمپ 

مجموعه صنعتی تکنوپمپاژ، با داشتن 58 سال سابقه کاری درخشان در عرصه تولید و ساخت کالاهای صنعتی، یکی از بزرگترین وارد کننده های پمپ در ایران می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، ارائه دهنده انواع خدمات نصب، سرویس، تست کوپله کاری و تعمیرات پمپ آب صنعتی می باشد.

همانطور که بسیاری می دانید، کار پمپ آب، تامین پیوسته آب در موسسات تجاری، منازل مسکونی، بیمارستان و … ، همچنین تامین آب برای دستگاه هایی که به آب نیاز دارند مانند آکواریوم، می باشد. سیستم های آبیاری باغ ها، بصورت دستی یا اتوماتیک، یکی دیگر از جاهایی ست که از وجود پمپ آب صنعتی و خانگی، بهره می برند.

مجموعه تکنوپمپاژ، علاوه بر این، فروش و ارائه خدمات در زمینه الکتروموتورها و گیربکس ها، وارد کننده انواع پمپ آب صنعتی برای تامین صنایعی چون نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزِی و غذایی می باشد. انتقال آب از چاه ها ، مخازن آّب، سدها، دریاچه ها و … به سمت زمین کشاورزی و آبیاری آن ، انتقال رسانه های مختلف به غیر از آب، با توجه به ظرفیت پمپ ها، انتقال آب به صورت پرفشار در طبقات ساختمان های بلند، از جمله کاربردهای رایج الکتروپمپ آّب صنعتی و خانگی می باشد.

قیمت پمپ آب صنعتی
الکتروموتور

بزرگترین مجموعه خاورمیانه

ما ادعا می کنیم که جزء بهترین ها هستیم. تکنوپمپاژ بیش از پنج دهه فعالیت در زمینه واردات، تولید و ساخت، تعمیر انواع پمپ ها فعالیت دارد. و سابقه ای درخشان در زمینه همکاری با شرکتهای بزرگ دارد.

 

مشاوره
_

ارتباط با ما 

  • 09124044792
  • 02133954900
  • info@technopumpaj.com
  • جمهوری، بین چهارراه مخبرالدوله و بهارستان، پلاک ۱۱۹، واحد 23

  پمپ آب خانگی در تهران : پمپ تقویت کننده آب خانگی ، به زبان ساده، یک سیستم پمپ است که فشار آب و سرعت جریان در خانه شما را افزایش می دهد. اینها سیستم های پمپاژ کوچک و مدرنی هستند که به راحتی نصب می شوند و هر زمان که به آب نیاز داشته باشید ، آن را با فشار بیشتر تهیه می کنند.

  کاربرد پمپ آب خانگی

  همه ی انتظار داریم وقتی شیر آب را باز می کنیم، جریان آب با بهترین و بیشترین فشار از لوله جاری شده و به ما برسد. اما بسیاری از اوقات برخلاف انتظارمان، با آبی کم فشار مواجه می شویم.

  کم بودن فشار آب مشکلات زیادی ایجاد می کند و افراد مخصوصا خانم های خانه دار که مدام از آب برای مصارف گوناگون استفاده می کنند،از این مشکل رنج می برند. وقتی فشار آب در خانه ای کم باشد، زمان انجام کارهایی که به آب مربوط است ، بیشتر می شود. علاوه بر این امکان استفاده همزمان از آب ممکن نیست.

  مثلا اگر  مادر خانواده در حال شستشوی ظرف ها در آشپزخانه باشد، دوش حمام آب بسیار کم فشار خواهد داشت و کسی نمی تواند در آن لحظه از حمام استفاده کند. این زمانی است که شما می توانید نصب پمپ آب خانگی را به عنوان راه حلی برای رفع این مشکلات، در نظر بگیرید.

  پمپ تقویت کننده آب

  برخی از مشکلاتی که ممکن است نیاز به پمپ تقویت کننده آب داشته باشد عبارتند از:

  • خیلی طول می کشد تا وان را پر کند. سرعت جریان کم به این معنی است که پر کردن وان حتی برای حمام کم عمق برای نوزاد ممکن است پنج تا ده دقیقه یا بیشتر طول بکشد. این امر همچنین بر دمای آب تأثیر می گذارد ، زیرا در زمان پر شدن وان آب خنک شده است.
  • دوش فشار آب خوبی ندارید. چه کسی می خواهد زیر قطره دوش بگیرد؟ این یک مشکل همیشگی و رایج در خانه ها مخصوصا آپارتمان های غیر استاندارد است.
  • لباس ها خوب شسته نمی شوند. ماشین های لباسشویی برای انجام وظیفه خود باید پر از آب شوند. جریان کم آب می تواند به معنای این باشد که زمان بیشتری طول می کشد یا ماشین لباسشویی حتی در تمیز کردن و شستشوی لباس نیز به درستی عمل نمی کند.
  • آبیاری درختان و چمن ها، با شلنگی که آب به صورت قطره ای از آن می آید، بسیار طولانی و طاقت فرسا خواهد بود. این اتفاق می تواند یک کار روح نواز و مهیج را به کاری کسل کننده تبدیل کند.
  • نمی توانید ظروف را آبکشی کنید. پر کردن سینک ظرفشویی طولانی تر خواهد بود و نگه داشتن ظروف زیر آب روان کار سختی است.

  پمپ آب خانگی این اوضاع را تغییر می دهد. داشتن یك دستگاه نصب شده باعث می شود كه خطوط آب شما بسیار تحت فشار قرار بگیرند و منبع پایدار آب را برای شما فراهم كنند. تقویت کننده پمپ های خانگی بسته به نوع کاربرد در مدل ها و اندازه های مختلفی ارائه می شوند.

  راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب

  انتخاب مناسب ترین مدل پمپ خانگی بسیار مهم است زیرا انتطار می رود پمپ با اندازه مناسب ، بهترین عملکرد  را داشته باشد و خوب کار کند. در مرحله اول ، ما باید دو فاکتور مهم را بررسی کنیم – اینکه میزان جریان پمپ و فشار مورد نیاز است ، چقدر است؟

  میزان جریان / چقدر آب مورد نیاز است ؟

  تعداد شیرها یا پریزهای خروجی (داخل و خارج) را که احتمالاً همزمان روشن هستند ، را مشخص کنید.  به خاطر سپردن شیپور خاموشی / خروجی های مختلف سرعت جریان متفاوتی دارد ، یعنی 6 لیتر در دقیقه در هر توالت ، 10 لیتر در دقیقه در هر دوش ، 15 لیتر در دقیقه در هر شیر ، و غیره)

  چند نمونه از کاربرد های رایج پمپ آب خانگی

  برای سوییت های و خانه های کوچک ، گفته می شود دوش و شیر آشپزخانه به طور هم زمان از یک پمپ خانگی با حداکثر دبی 25LPM بهره مند می شوند (دوش در 10LPM و شیر در 15LPM ، در مجموع 25LPM )

  خانه های کوچک ​​تا متوسط ​​که ممکن است حداکثر 3 شیر از آن استفاده کنند ، بنابراین گفته می شود توالت ، دوش و شیر ، در عین حال از یک پمپ خانگی با حداکثر دبی در حدود 35LPM بهره مند می شوند (توالت با 6LPM درجه بندی می شود ، دوش در 10 دور در دقیقه و شیر در 15 دور در دقیقه)

  خانه هایی با اندازه متوسط ​​با وسایل مدرن به نظر می رسد که حداکثر 4 ترکیب مختلف شیر وجود داشته باشد ، بنابراین پمپ خانگی 50LPM توصیه می شود.

  خانه های بزرگتر با بیش از یک حمام باید حداکثر 6 ترکیب مختلف شیر را در نظر بگیرند ، بنابراین پمپ خانگی با درجه حرارت 70LPM مناسب خواهد بود.

  برای خانه های بزرگ و خانواده هایی که حداکثر به 7 شیر آب نیاز دارند و احتمال آبیاری  در خارج از خانه وجود دارد، باید پمپ خانگی انتخاب شود که دارای نمره حدود  90LPM و بالاتر است.

  هنگامی که میزان جریان مورد نیاز خود را بررسی کردید ، باید میزان فشار لازم را بررسی کنید.

  فشار پمپ آب خانگی :

  فشار مناسبی که توصیه می شود، فشار کاری 300kpa یا 42psi است. این به معنای فشار در جریان مورد نیاز است.

  (نه حداکثر فشار) ، یک قانون کلی این است که 10٪ به فشار مورد نیاز خود اضافه کنید ، اما اگر لوله های کوچک زیادی دارید یا لوله هایتان طولانی است (مخزن با خانه فاصله زیادی دارد) ، به تعداد بیشتری نیاز خواهید داشت.

  پمپ خانگی که تا 300kpa فراهم می کند، فشار کافی برای اکثر ساختمان های یک طبقه است. الزامات فشار که تا 500kpa نیاز دارند ، مربوط به زمانی است که لوله های طولانی نصب شده اند یا برای ساختمان های چند طبقه پمپ لازم است.

  انواع پمپ خانگی

  در مورد پمپ های خانگی چند گزینه وجود دارد – چند مرحله ای / جت / سرعت متغیر / زیر آب و غیره. شرح مختصر (در زیر) در مورد هر یک به شما کمک می کند تا نوع مورد نظر را برای برنامه شما مناسب سازد.

  پمپ های چند مرحله ای خانگی :

  • این نوع پمپ ها از محبوب ترین ها هستند زیرا فشار و جریان زیادی را برای کاربردهای خانگی ایجاد می کنند و بسیار کارآمد هستند. آنها برای استفاده در خانه های بزرگ و لوله کشی طولانی مدت ایده آل هستند.

  پمپ های خانگی جت :

  • پمپ های جت از نوع خود آغازگر هستند که برای کاربردهای طولانی و دشوار مکش ایده آل هستند ، مانند مکیدن از سد یا نهر ، دارای کارآیی کمتری هستند اما هوا را بسیار بهتر از انواع دیگر پمپ های خانگی کنترل می کنند.

  پمپ های سرعت متغیر :

  • این نوع پمپ آخرین نوع آن است ، فن آوری جدید آن این است که انواع مختلف پمپ های خانگی را با یک موتور با سرعت متغیر جمع می کند ، که تا حد زیادی کارآمدترین و کم مصرف ترین نوع موجود در بازار است. در هنگام پمپاژ صرفه جویی در هزینه های برق ، موتور متغیر فقط با سرعت مورد نیاز کار می کند.

  پمپ های خانگی زیر آب :

  • پمپی که می تواند در مخزن شما باشد یا در یک سوراخ قرار داشته باشد ، بیشتر مدل های موجود از نوع چند مرحله ای خواهند بود زیرا قبل از پمپاژ در اطراف خانه نیاز به فشار خوب برای پمپاژ مستقیم دارند.

  کنترل کننده پمپ خانگی

  کنترل کننده فشار ثابت اتوماتیک محبوب ترین است و هر سازنده نوع خاص خود را دارد ، اما همه آنها کار یکسانی را انجام می دهند – فشار مداوم را ایجاد می کنند و از حفاظت خشک استفاده می کنند (به این معنی که کنترل کننده در صورت نیاز به آب از خروجی ، به طور خودکار خاموش و روشن می شود ، و اگر در منبع آب نباشد ، روشن نمی شود).

  نوع دیگر کنترل کننده ، کلید فشار و مخزن است که با هم کار می کنند و یک سیستم فشار اتوماتیک را فراهم می کنند ، اما با مخزنی که روی پمپ قرار می گیرد یا در کنار آن قرار دارد ، پمپ روشن نمی شود تا زمانی که آب از مخزن فشار تخلیه شود ، به این معنی است که پمپ به اندازه تعداد دفعات پمپ کنترل شده با فشار ثابت کار نمی کند.

  بنابراین در هنگام استفاده از آب، پمپ دارای مخزن فشار نصب شده ابتدا از آب مخزن فشار استفاده می کند و تا زمانی که آب مخزن فشار تخلیه نشده باشد، پمپ شروع به کار نمی کند.

  عوامل موثر در خرید پمپ آب خانگی

  مانند خرید هر محصول دیگر ، باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید تا بتوانید کالای مناسب خود را بخرید. در زیر پنج عاملی وجود دارد که باید هنگام خرید بهترین پمپ آب در نظر بگیرید:

  نرخ جریان

  این مورد، به طور کلی تأثیر پمپ آب خانگی است. میزان نرخ به زمان مصرف شده توسط پمپ آب برای پمپاژ مقدار خاصی از آب گفته می شود که بیشتر در لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود.

  اگر می خواهید از پمپ آب برای مکان های شغلی یا مزارع استفاده کنید ، باید پمپی خریداری کنید که توانایی پمپاژ بیش از 2500 لیتر آب در دقیقه را داشته باشد. از طرف دیگر ، پمپ با نرخ بین 100 تا 200 لیتر در دقیقه برای هرگونه استفاده خانگی مناسب است.

  اندازه ورودی

  اندازه ورودی اکثر پمپ ها بین 1 تا 6 اینچ است اما در بعضی موارد می تواند بیشتر باشد. پمپ های آب سانتریفیوژ نیز به روشی مشابه یعنی مکیدن آب از ورودی و تخلیه آن از طریق دریچه خروجی کار می کنند.

  در این صورت ، هرچه اندازه دریچه ورودی بزرگتر باشد ، مقدار بیشتری از آب پمپ قادر به بیرون کشیدن آن خواهد بود و سریعتر کار را انجام می دهد.

  حداکثر سر و فشار

  حداکثر هد پمپ آب به بیشترین فاصله از نظر ارتفاع اشاره دارد که پمپ قادر به پمپاژ آب خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر یک پمپ آب با حداکثر سر 60 متر بخرید ، اگر بخواهید آب را به سطح بالاتر از آن پمپ کنید ، سرعت جریان صفر خواهد بود.

  به طور کلی ، نوع پمپی که انتخاب می کنید باید حداکثر هد بالاتر از ارتفاعی باشد که قصد دارید آب را پمپ کنید.

  کیفیت پمپ آب خانگی

  اولین چیزی که باید در نظر بگیرید مارک پمپ آب است. موتور نیز می تواند کیفیت پمپ را به شما بگوید. تحقیقات و بررسی های لازم را در مورد کیفیت پمپ آب انجام دهید.

  نوع آبی که باید پمپ شود

  نوع آبی که می خواهید پمپ کنید نیز عاملی است که باید در نظر بگیرید. پمپ های انتقالی با پمپ های آتش نشانی متفاوت است. انواع دیگر پمپ ها شامل پمپ های شیمیایی و پمپ های زباله است.

  نصب پمپ آب خانگی

  نصب پمپ آب خانگی، هر چند نیاز به متخصص و نصاب دارد، اما در صورتیکه ابزار و وسایل نه چندان زیاد، اما مناسب را در اختیار داشته باشید، به راحتی از عهده آن بر خواهید آمد.

  با این وجود، این آموزش ها به صورت صد در صد، برای هر کسی عملی نیستند و اگر فکر می کنید مهارت کافی را ندارید، بهتر از برای پرهیز از خطا و خطر، از یک نصاب بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

  تهیه ابزار مورد نیاز برای نصب پمپ آب خانگی

  برای شروع کار لازم است بدانید چه ابزاری برای نصب یک پمپ آب خانگی مورد نیاز است. لیست زیر را تهیه کنید:

  • برای باز و بسته کردن پیچ ها به پیچ گوشتی نیاز داریم.
  • به منظور مهار کردن مهره ها و تنظیم و باز و بسته کردن آن ها به ترتیب به انبردست و آچار شلاقی نیاز داریم.
  • مهره های ورودی و خروجی پمپ لازم است سفت شوند که این کار را با آچار فرانسه انجام خواهیم داد.
  • برای آب بندی کرده اتصالات و جلوگیری از چکه کردن، نوار تفلون مورد نیاز است.
  • برای وصل کردن لوله به پمپ، باید ابزاری به نام شیلنگ رابط تهیه کنیم.
  • برای ایجاد واصل بین لوله ها، از حلقه بوشن باید استفاده کرد.
  • و در نهایت برای کنترل جریان آب، باید از شیر برنجی استفاده کنیم.

   

  تهیه پمپ و منبع آب و کنترلر مناسب

  بعد از تهیه این ابزارآلات، باید منبع آب متناسب با تعداد واحدهای ساختمان خریداری شود. همانطور که پیشتر خواندید، با در نظر گرفتن دبی و هد پمپ، و همچنان تعداد طبقات و واحدهایی که از پمپ استفاده می کنند، دستگاه مناسب را انتخاب و خریداری کنید. بعد از ان نیز باید منبع و مخزن مناسب نیز تهیه شود.

  شاید برایتان سوال باشد که چرا باید منبع آب بخریم؟ وصل پمپ آب خانگی به صورت مستقیم به لوله آب شهری، کاری غیر قانونی ست و در صورت تشخیص این موضوع، جریمه خواهید شد.

  علاوه بر این، با نصب مستقیم پمپ به لوله شهری، فشار آب واحد و ساختمان شما زیاد شده و فشار آب سایر ساختمان های اطراف به شدت کم می شود که این نوعی تضییع حقوق دیگران است.

  همچنین اگر آب شهری قطع شود، پمپ بدون آن کار کرده و ممکن است بسوزد و به عنوان آخرین دلیل، اگر پمپ آب خانگی شما مستقیما به لوله آب شهری وصل شود، هزینه آب بهای شما بسیار زیاد خواهد شد، چرا که فشار آب ساختمان شده تشدید شده است.

  علاوه بر پمپ و منبع آب، نیاز است از کنترل کننده هایی که در بالا معرفی شد، به منظور تنظیم و کنترل فشار و جریان آب، یکی را انتخاب و خریداری کنید.

  انتخاب مکان مناسب برای نصب پمپ آب خانگی

  اگر ساختمانی که پمپ قرار است در آنجا نصب شود، نوساز است، احتمالا محلی برای نصب پمپ مشخص شده است. در غیر اینصورت باید با کمک مشاوره های مهندسین، محلی خشک و مسقف، بدون شیب و صاف و مسطح را برای نصب پمپ آب خانگی انتخاب کنید.

  تعیین جهت ورودی و خروجی پمپ آب خانگی

  هر پمپ دارای ورودی و خروجی است و این ورودی و خروجی ها دارای جهت هستند. بر روی اکثر پمپ ها علامتی برای مشخص شدن این جهت ها وجود دارد.

  اگر این علامت را پیدا نکردید، قسمتی که دکمه برق پمپ نصب شده است، خروجی پمپ است. این راهنمای خوبی برای تعیین جهت ورودی و خروجی پمپ است.

  آب بندی ورودی و خروجی پمپ

  برای جلوگیری از نشت مجرای ورودی و خروجی، لازم است از یک نوار تفلون سالم، فاسد نباشد چرا که کارایی خود را از دست می دهد، برای آب بندی ورودی و خروجی استفاده کنید.

  برای این کار 10 دور نوار تفلون را در سر ورودی و خروجی ها بپیچید تا مطمئن شوید آب نشت نخواهد کرد.

  نصب شیر برنجی

  این قطعه را باید بعد از اتمام نوار تفلون کردن ورودی و خروجی پمپ آب خانگیف بر سر ورودی پمپ با توجه به جهت صحیح ورودی و خروجی ، نصب کنید.

  علامت شیر یک طرفه حتما باید به سمت پمپ خانگی باشد و برای این کار دقت کافی به خرج دهید.

  حلقه های بوشن

  از بوشن های 2.5 برای این کار استفاده کنید ، هر چند اندازه حلقه ها به اندازه پمپ و اینچ آن بستگی دارد، اما این مقدار معمولا رایج است. از دو حلقه بوشن 2.5، یکی برای خروجی و یکی برای ورودی استفاده کنید.

  بعد از اتصال صحیح و محکم بوشن ها، شیلنگ های رابط را نیز در قسمت های ورودی و خروجی، متصل کنید.

  نصب مخزن و کنترلر

  در این مرحله، بهتر است برای نصب ست کنترل  از کمک یک فرد حرفه ای در این کار را کمک بخواهید. همچنین از لوله های رابط برای اتصال مخزن به پمپ باید استفاده کنید.

  در آخر نکاتی برای افزایش ایمنی و داشتن نصبی موفق ذکر می شود. این نکات بسیار دارای اهمیت هستند، پس سعی کنید با رعایت این موارد، پمپ آب خانگی را نصب کنید:

  • در صورتیکه پمپ در جایی نصب می شود که سردسیر است و احتمال یخ زدگی وجود دارد، آن را عایق کرده و بپوشانید.
  • پمپ در معرض باران نباشد، برای آن قسمت سقف درست کنید.
  • پمپ نباید بالاتر از مخزن نصب شود.
  • منبع یا مخزن، حتما باید متناسب با تعدا طبقات خریداری شود.
  • آب بندی اتصلات را جدی بگیرید.
  • محل خشک و صاف برای نصب پمپ آب خانگی انتخاب کنید.
  • فاکتور هد پمپ را حتما در نظر بگیرید.
  • دبی پمپ را باید متناسب با تعداد طبقات اندازه و تست کنید.

  شرکت تکنو پمپاژ فروش انواع الکتروموتور ، پمپ آب صنعتی ، پمپ دیافراگمی ، پمپ اسید و … می باشد

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *