پمپ صنعتی

تکنوپمپاژ

 خرید پمپ صنعتی

قیمت پمپ صنعتی

پمپ صنعتی از اجزای جداناپذیر صنایعی ست که با سیالات سر و کار دارند. به عبارتی دیگر، در هر صنعتی که به جابجای ماده ها از یک نقطه به نقطه دیگر نیاز دارد، استفاده از پمپ آب صنعتی واجب به نظر می رسد. در تعریفی از پمپ صنعتی باید گفت که این دستگاه ها توسط یه موتور نیرویی به سیال وارد کرده و باعث افزایش انرژی ماده می شوند. هدف استفاده از پمپ ، انتقال و جابجایی سیال و ماده است، در نتیجه ، نیروی وارده شده به سیال، ما را به خواسته مان می رساند.

انواع مختلفی از پمپ آب صنعتی در بازار وجود دارد که هریک دارای کاربردی خاص و ویژه هستند. در هنگام انتخاب پمپ مناسب، باید ویژگی های هر پمپ را بدانید. دقت کنید که نوع پمپ انتخابی مناسب با کارکردی باشد که از آن انتظار دارید. بر اساس هندسه و مکانیزم عضو انتقال دهنده نیرو، پمپ آب صنعتی در دو دسته دینامیکی و جابجایی مثبت ، تولید می گردد. برای انتخاب یک پمپ صنعتی مناسب، فاکتورهایی مانند نوع مایع مورد نظر برای پمپاژ، فاصله ای که قرار است مایع در آن حرکت کند، مقدار ماده ای که انتظار داریم در یک بازه زمانی حرکت کند و …، وجود دارد.

برند پمپ کف کش
برند پمپ کف کش
تکنوپمپاژ
_

 محصولات 

پمپ دیافراگمی Graco Husky 205

پمپ دیافراگمی Lutz

پمپ دیافراگمی Graco Husky

پمپ دیافراگمی Debem

پمپ دیافراگمی برتولینی PA

پمپ دیافراگمی ARO

پمپ دیافراگمی یامادا

پمپ آب صنعتی طبقاتی

پمپ آب صنعتی اتابلوک

پمپ آب صنعتی اتا

تکنوپمپاژ
_

 پمپ صنعتی در تهران

مجموعه صنعتی تکنوپمپاژ، با داشتن 58 سال سابقه کاری درخشان در عرصه تولید و ساخت کالاهای صنعتی، یکی از بزرگترین وارد کننده های پمپ در ایران می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص، ارائه دهنده انواع خدمات نصب، سرویس، تست کوپله کاری و تعمیرات پمپ صنعتی می باشد.

همانطور که بسیاری می دانید، کار پمپ آب، تامین پیوسته آب در موسسات تجاری، منازل مسکونی، بیمارستان و … ، همچنین تامین آب برای دستگاه هایی که به آب نیاز دارند مانند آکواریوم، می باشد. سیستم های آبیاری باغ ها، بصورت دستی یا اتوماتیک، یکی دیگر از جاهایی ست که از وجود پمپ آب صنعتی و خانگی، بهره می برند.

مجموعه تکنوپمپاژ، علاوه بر این، فروش و ارائه خدمات در زمینه الکتروموتورها و گیربکس ها، وارد کننده انواع پمپ صنعتی برای تامین صنایعی چون نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزِی و غذایی می باشد. انتقال آب از چاه ها ، مخازن آّب، سدها، دریاچه ها و … به سمت زمین کشاورزی و آبیاری آن ، انتقال رسانه های مختلف به غیر از آب، با توجه به ظرفیت پمپ ها، انتقال آب به صورت پرفشار در طبقات ساختمان های بلند، از جمله کاربردهای رایج پمپ آّب صنعتی و خانگی می باشد.

پمپ آب صنعتی طبقاتی
مشاوره
_

 سوالات متداول

پمپ آب صنعتی چیست؟

پمپ آب صنعتی دستگاه هایی هستند که توسط نیرویی که موتور به سیالات وارد می کند، عمل انتفال ماده ای که قرار است پمپاژ شود را، انجام می دهند. یکی از پرکاربردترین پمپ ها، پمپ های صنعتی هستند که امروزه کاربردهای مهم و اساسی در صنعت و روال انتقال مواد، ایفا می کنند.

پمپ آب صنعتی چه انواعی دارد؟

پمپ آب صنعتی در دو دسته بندی کلی قرار دارند: پمپ های دینامیکی، پمپ های جابجایی مثبت. هر یک از این دسته بندی ها نیز، پمپ های مختلفی در دل خود دارند. پمپ های دینامیکی از طریق سرعت دادن به سیال، انرژی منتفل می کنند.این انرژی به صورت پیوسته بین سیال ها پخش می شود. پمپ های سانتریفیوژی(عمودی و افقی)، پمپ آب رسانی آتش نشانی و پمپ زیر، از خانواده پمپ های دینامیکی هستند. پمپ جابجایی مثبت نیز، با کمک کاهش حجم فضا، سیال را به حرکت در می آورد و آن در جهتی، جابجا می کند.نیروی وارد شده در این نوع پمپ ها، دوره ای و متناوب است. در صورتیکه در نوع دینامیکی، این نیرو، دائمی می باشد.پمپ دیافراگم، پمپ دنده ای، پمپ لوب و پریستالتیک، از انواع مختلف پمپ های جابجایی مثبت هستند.

چگونه یک پمپ صنعتی انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک پمپ آب صنعتی، متناسب با نیاز، ملاک هایی وجود دارد که باید مد نظر قرار گرفته شوند. اولین و مهم ترین معیار مورد سنجش، نوع سیال است. در حقیقت ویژگی ها و مشخصات رسانه مورد پمپاژ، تعیین کننده نوع پمپی ست که انتخاب می شود.در قدم های بعدی، برای احتساب مسیر عملیات ماشین،لازم است پارامترهایی نظیر رأس تخلیه، سطح جریان، رأس مکش، ضایعات رئوس، که در مجموع پارامترهای شبکه نامیده می شوند، مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.

مشاوره و خرید انواع پمپ صنعتی

جهت مشاوره رایگان برای خرید و انتخاب پمپ های صنعتی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

  • 09124044792
  • 02133954900
  • info@technopumpaj.com
  • تهران، چهارراه مخبرالدوله، نبش کوچه رفاهی، پلاک 11
مشاوره
_

 انواع پمپ های صنعتی + pdf

دانلود فایل pdf انواع پمپ صنعتی KLAUS UNION

KLAUS UNION

دانلود فایل pdf انواع پمپ صنعتی SIHI

SIHI

دانلود راهنمای انواع پمپ صنعتی KSB

پمپ گریز از مرکز KSB

KSB

دانلود راهنمای انواع پمپ های صنعتی ضد انفجار

موتورهای ضد انفجار

ABB

راهنمای انواع پمپ های صنعتی ALLWEILER

ALLWEILER

[ez-toc]

کاربرد پمپ صنعتی

پمپ صنعتی برای طیف گسترده ای از کاربردها در بسیاری از صنایع در ایران استفاده می شود. پمپ در صنعت نفت ، پمپ در صنعت نفت و گاز ، پمپ دمنده صنعتی، پمپ دستی صنعتی ، پمپ روغن صنعتی ، پمپ خلا ء صنعتی، پمپ دیافگرامی صنعتی ، پمپ حلزونی صنعتی ، پمپ صنعتی سانتریفیوژ ، پمپ سوخت صنعتی ، پمپ بنزین صنعتی ، پمپ فاضلاب صنعتی ، پمپ آب صنعتی ، پمپ کشاورزی صنعتی ، پمپ لجن کش صنعتی ، پمپ مکش صنعتی ، موتور پمپ صنعتی کاربرد دارد . معمولاً ، پمپ فرآیند سنگین است که برای جابجایی انواع مختلف مایعات از جمله آب ، مواد شیمیایی ، نفت ، فاضلاب ، روغن ، لجن ، دوغاب یا مواد غذایی استفاده می شود.

 

انواع پمپ آب صنعتی

انواع پمپ آب صنعتی که معمولاً برای مصارف صنعتی استفاده می شوند شامل پمپ های گریز از مرکز و پمپ های جابجایی مثبت است.

با توجه به ماهیت مایعات قابل استفاده در مصارف صنعتی ، پمپ آب صنعتی از نظر اندازه و شکل دارای تنوع زیادی است. بسیاری از این پمپ ها ، از جمله پمپ دوار، پمپ جابجایی مثبت هستند.

انواع پمپ صنعتی

طیف وسیعی از انواع پمپ صنعتی شامل پمپ های پیستونی ، پمپ های دیافراگم ، پمپ های پیچ ، پمپ های دنده ای ، پمپ های پریستالتیک ، پمپ های حفره پیشرو و بسیاری دیگر است.

پمپ های گریز از مرکز نیز وجود دارند که از یک پروانه چرخان برای تسریع مایعات و افزایش فشار آن استفاده می کنند.

انواع مختلفی از پمپ ها وجود دارد که براساس عملکردهایی که انجام می دهند نامگذاری می شوند – از جمله پمپ های بتونی ، پمپ های دوغاب ، پمپ های رنگ ، پمپ های آسیاب و بسیاری دیگر. تنها انواع پمپ هایی که برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، آنهایی هستند که به طور خاص برای مصارف پزشکی ، علمی یا خانگی طراحی شده اند ، اگرچه بسیاری از مکانیسم های اصلی پمپاژ یکسان هستند.

سه نوع طبقه بندی عمده به نحوه حرکت مایعات ، یعنی روشهای بلند کردن مستقیم ، جابجایی و جاذبه بستگی دارند. بنابراین ، پمپ بالابر مستقیم ، پمپ جابجایی و پمپ های جاذبه متناظر با طراحی قطعات مختلف وجود دارد. پمپ صنعتی معمولاً با مکانیزم های رفت و برگشتی یا چرخشی کار می کنند و برای انجام کارهای مکانیکی که مایع را با تحریک قطعات مختلف حرکت می دهد ، انرژی مصرف می کنند.

پمپ آب صنعتی با استفاده از این سه مکانیزم بسیار محبوب هستند زیرا این فرآیند ها با مزایای مختلف روند پمپاژ را انجام می دهند.

پمپ های مکانیکی صنعتی همچنین می توانند در سیال پمپ شده توسط پمپ ها غوطه ور شوند یا در خارج از سیال قرار بگیرند.

پمپ صنعتی را می توان با توجه به روش جابجایی آن به پمپ های جابجایی مثبت ، پمپ های ایمپالس ، پمپ های سرعت ، پمپ های جاذبه ، پمپ های بخار و پمپ های کم سوپاپ تقسیم کرد. علاوه بر این ، دو نوع اساسی پمپ وجود دارد ، یعنی پمپ های جابجایی مثبت و پمپ های گریز از مرکز.

این موارد در فهرست پمپ های صنعتی وجود دارد و روش های پمپاژ متفاوت است.

به طور کلی ، پمپ می تواند انواع مختلفی از منبع تغذیه (انرژی) را برای کار استفاده کند ، مانند نیروی انسانی ، برق و حتی نیروی باد.

این منابع انرژی می توانند تجهیزات مختلفی با اندازه های مختلف از میکروسکوپ برای مصارف پزشکی گرفته تا یک پمپ بزرگ صنعتی و سیستم تأمین آب برای فرآیند پمپاژ یا پمپ های صنعتی مورد استفاده برای انتقال مایع خنک کننده در ماشین آلات باشند. این نوع پمپ صنعتی در حالی که در مرحله پمپاژ هستند باید در برابر اثر خوردگی مقاوم باشند.

پمپ صنعتی طیف گسترده ای از کاربردهای پمپاژ مانند فرآیند پمپاژ آب از چاه ها ، کارهای فیلتراسیون آکواریوم ، کارهای فیلتراسیون حوضچه ها ، خنک سازی آب و تزریق سوخت در صنعت خودرو و عملیات نفت و گاز در صنعت انرژی را دارند. در زمینه ابزارآلات ، از پمپ آب صنعتی برای جابجایی مایعات برش دهنده و خنک کننده ها استفاده می شود.

تعداد پروانه ها در پمپ صنعتی

پمپ آب صنعتی

 

تعداد پروانه ها عملکرد پمپ صنعتی و قدرت انتقال مایع را تعیین می کند. پمپی که فقط شامل یک پروانه گردان باشد ، پمپ تک مرحله ای نامیده می شود. پمپ حاوی دو یا چند پروانه گردان را پمپ دو مرحله ای یا پمپ چند مرحله ای می نامند.

در کاربردها در زمینه بیولوژیکی ، انواع مختلفی از پمپ های شیمیایی و پمپ های بیومکانیکی تولید شده اند. زیست شناسی گاهی در ساخت پمپ های مکانیکی جدید استفاده می شود.

درست مثل روزهای اولیه ، مردم سعی کردند پرندگان را مطالعه کنند تا انسان را به پرواز درآورند. از طریق چنین تلاش هایی ، اگرچه همیشه موفقیت آمیز نیست ، موارد تقلید بیولوژیکی بسیاری وجود دارد که به ارتقا سطح تحقیقات علمی کمک می کند.

پمپ جابجایی مثبت

پمپ جابجایی مثبت مقدار مشخصی از مایع را می کشد و آن را مجبور می کند تا در لوله تخلیه شود تا مایع جریان یابد. به طور کلی ، پمپ های جابجایی مثبت از حفره انبساطی در سمت مکش و حفره کاهنده در سمت تخلیه استفاده می کنند.

با این روش ، وقتی حفره سمت مکش منبسط می شود ، مایع به داخل پمپ می ریزد و وقتی حفره فرو می ریزد ، مایع از درگاه تخلیه خارج می شود. در هر چرخه ، مقدار مایع ثابت است.

بر خلاف پمپ صنعتی  سانتریفیوژ ، پمپ های جابجایی مثبت ، بدون توجه به فشار تخلیه ، می توانند در یک سرعت معین ، اندازه جریان یکسان تولید کنند. بنابراین ، پمپ جابجایی مثبت متعلق به نوعی تجهیزات پمپ جریان ثابت است.

با این حال ، همزمان ، با افزایش فشار ، نشت داخلی کمی افزایش می یابد ، در نتیجه از جریان واقعی ثابت جلوگیری می کند. یعنی از آنجا که پمپ جابجایی مثبت مانند پمپ گریز از مرکز شیر بسته ندارد ، پمپ جابجایی مثبت نمی تواند در برابر شیر بسته شده در سمت تخلیه پمپ کار کند.

بنابراین ، پمپ آب صنعتی با جابجایی مثبت تحت تأثیر دریچه تخلیه بسته به تولید جریان ادامه می دهد و فشار در خط تخلیه همچنان افزایش می یابد تا زمانی که خط منفجر شود و پمپ آسیب جدی ببیند.

بر اساس ملاحظات ایمنی ، نصب شیر اطمینان در سمت تخلیه پمپ جابجایی مثبت ضروری است. تولیدکنندگان پمپ و استفاده کنندگان از صنعت باید به این موضوع توجه کنند. شیر اطمینان می تواند داخلی یا خارجی باشد. تولید پمپ صنعتی معمولاً می توانند دریچه های امدادی داخلی یا ایمنی را تهیه کنند.

خرید پمپ صنعتی در تهران

اطلاعاتی که هنگام خرید پمپ صنعتی باید بدانید می تواند به مایع ، جریان ، تخلیه ، مکش و گزینه های مختلف تقسیم شود.

مایعات – آنچه در حال پمپاژ هستید (آب ، روغن ، دوغاب و غیره)

وزن مخصوص و جاذبه مایعات شما چقدر است؟

آیا مواد شیمیایی وجود دارد؟ نام و غلظت آن چیست؟

آیا مواد جامد وجود دارد؟ اندازه ذرات ، درصد مایعات جامد چقدر است و آیا صاف یا تیز هستند؟

دمای آن چقدر است؟ (محیط 20 درجه سانتیگراد است)

جریان – نرخی که می خواهید مایعات را با آن انتقال دهید.

آیا شما در حال تزریق ، مصرف یا انتقال هستید؟

آیا مواد شیمیایی وجود دارد؟ نام و غلظت چیست؟

تخلیه – خط از پمپ صنعتی به نقطه تخلیه.

طول عمودی و افقی چه اندازه خواهد بود؟

آیا کاهش اصطکاک را در نظر گرفته اید؟ (نوع لوله ، ویسکوزیته و غیره بر این تأثیر می گذارد)

آیا شما در حال دوز بندی یا انتقال به داخل لوله تحت فشار هستید ، در این صورت فشار چیست؟ یا جریان آزاد است؟

مکش – خط از منبع به پمپ.

طول خط مکش چقدر است؟

آیا شما به یک پمپ خودکار نیاز دارید؟

آیا از یک سد / چاه پمپاژ می کنید یا در اثر مکش سیلاب است ؟

تعاریف و اصطلاحات در مورد پمپ صنعتی

صفحه پایه: صفحه ای که پمپ صنعتی و موتور بر روی آن نصب شده است.

تزریق: به تدریج از یک ظرف به ظرف دیگر پمپاژ کنید.

دوز بندی: یک روش کنترل شده پمپاژ به منظور تخلیه مقدار دقیق مایعات است.

مکش غرقاب: اگر پمپ صنعتی زیر منبع مایع باشد ، و مکش توسط نیروی جاذبه تغذیه می شود. این روش ترجیحی برای پمپ های سانتریفیوژ است.

سیال: حالتی از مواد است که تحت تنش برشی اعمال شده به طور مداوم تغییر شکل می دهد. گاز ، مایع و پلاسما نمونه هایی از آن هستند.

کاهش اصطکاک (پمپ): اصطکاک بین پمپ آب صنعتی و سیال فرآیند منجر به از دست دادن فشار می شود. قسمت های مختلف پمپ بیشتر از سایرین در معرض این نیرو هستند.

کاهش اصطکاک (لوله): نیرویی که هنگام جریان سیال فرآیند از طریق لوله های سیستم تولید می شود. همچنین ناشی از حرکت مایع در برابر دیواره لوله است. لوله های زبر منجر به اصطکاک بالاتر می شود.

جریان آزاد: وقتی لوله تخلیه یا شیلنگ در انتها کاملاً باز و بدون محدودیت باشد.

پمپ خود آغازگر: پمپ حاوی مقدار ذخیره مایعات فرآیندی است که به ایجاد خلا اولیه و بلند شدن مایع از منبع کمک می کند.

وزن مخصوص (SG): نسبت چگالی ماده در مقایسه با چگالی مرجع (معمولاً آب در 4 درجه سانتی گراد).

خط مکش: خط مکش سیستم پمپ لوله کشی است که مواد مایع را از منبع به خود پمپ منتقل می کند.

انتقال: برای انتقال یک ماده ، معمولاً مایع ، از یک مکان به مکان دیگر.

موتور با سرعت متغیر: می تواند برای کنترل جریان در سیستم با تغییر سرعت پروانه استفاده شود.

ویسکوزیته: مقاومت در برابر تغییر شکل تدریجی مایع توسط تنش برشی یا کششی.

چه زمانی باید از پمپ گریز از مرکز استفاده کنید؟

در صورت نیاز به پمپ کردن محیط با ویسکوزیته کم و عناصر جامد بالقوه ، می توانید از پمپ صنعتی گریز از مرکز استفاده کنید. پمپ های سانتریفیوژ تجهیزات نیرومندی هستند که به طور کلی بازده خوبی دارند.

این نوع پمپ می تواند حجم زیادی و در یک جریان ثابت پمپ کند. به طور کلی آنها خود پرشونده نیستند. بنابراین قبل از شروع کار پمپ باید مدار را به طور مستقل پر کنید.

شما همچنین می توانید این نوع پمپ را برای تأسیسات تصفیه خانه فاضلاب ، یا انتقال مایعات غلیظ یا مایعات تمیز کننده ، مانند صنایع پتروشیمی در نظر بگیرید.

چه زمانی باید از پمپ صنعتی پریستالتیک استفاده کنید؟

هنگامی که باید اطمینان حاصل کنید که مایع پمپ شده توسط یک عامل خارجی آلوده نشده است ، می توانید از یک پمپ پریستالتیک ایده آل برای محیط های تمیز ، استریل یا تهاجمی استفاده کنید.

الکتروپمپ یا پمپ صنعتی پریستالتیک همچنین به شما امکان می دهد تا رسانه را به طور دقیق دوزبندی کنید. با استفاده از این نوع پمپ ، ماده از طریق یک لوله یا میله حرکت می کند و با بدنه پمپ در تماس نیست ، و یک محلول پمپاژ بهداشتی را تضمین می کند.

اینها پمپ های خود آغازگر هستند ، زیرا بازیابی لوله باعث ایجاد یک عمل اولیه می شود و به پمپ اجازه می دهد مایعات حاوی هوا یا بقایای احتمالی گاز را تخلیه کند.

از طرف دیگر ، این نوع پمپ نسبت به پمپ های دیگر با رنج مشابه نسبتاً دست و پا گیر است. علاوه بر این ، سرعت جریان ثابت نیست زیرا پمپ پریستالتیک با ضربان ها کار می کند.

این نوع پمپ برای جلوگیری از فرسودگی شلنگ در بدنه پمپ نیز به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد ، اما شیلنگ تنها عنصری است که باید تعویض شود ، که هزینه نسبتاً کمی را نشان می دهد.

پمپ های پریستالتیک معمولاً با دبی پایین کار می کنند. آنها عمدتا در صنایع شیمیایی و پزشکی استفاده می شوند.

پمپ صنعتی گریز از مرکز

پمپ دیافراگمی صنعتی

هنگامی که نیاز به انتقال مایع بسیار چسبناک یا بسیار متراکم دارید می توانید از پمپ دیافراگمی صنعتی استفاده کنید. به طور کلی این پمپ ها دو دیافراگم هستند تا اجازه مکش و سپس تخلیه ماده را بدهند.

این پمپ ها می توانند خشک شوند: نیازی به روغن کاری ندارند و از نوع خودکار هستند. این پمپ ها عمدتا در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما بسیار انعطاف پذیر هستند ، بنابراین اکنون در بسیاری از بخش ها مانند صنایع غذایی ، الکترونیک و صنعت معدن استفاده می شوند.

به طور کلی ، پمپ دیافگرامی صنعتی با ظرفیت بالا به صورت پنوماتیک کار می کند. بنابراین باید در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از پمپ در یک ساختمان صنعتی ، می توانید ظرفیت شبکه پنوماتیک خود را بررسی کنید یا اگر نیاز به استفاده از پمپ در فضای باز دارید ، یک کمپرسور هوا در نزدیکی آن تهیه کنید.

پمپ صنعتی دنده ای

در صورت نیاز به انتقال مایعات چسبناک با فشار زیاد ، می توانید از پمپ آب صنعتی دنده ای استفاده کنید ، در صورتی که ذرات جامد نداشته باشند. به همین ترتیب برای پمپاژ مواد بسیار چسبناک در دمای بالا مناسب هستند و همچنین توانایی برگشت جهت پمپاژ خود را دارند.

مشخصه این پمپ ها جریان مداوم با صدای بسیار کم در حین کار است. این پمپ ها به طور کلی با طراحی ساده قابل اعتماد و جمع و جور هستند ، بنابراین تعمیر و نگهداری آنها هزینه زیادی نخواهد داشت. با این حال آنها برای استفاده های بسیار زیاد مناسب نیستند.

از آنها در صنعت خودرو سازی برای روانکاری تمام قطعات موتور استفاده می شود. آنها همچنین اغلب در پردازش پلاستیک ، در پرس اتوماتیک یا در بخش ریخته گری استفاده می شوند. این پمپ ها همچنین می توانند عملکرد دوز را ارائه دهند.

پمپ صنعتی پیستون

از پمپ صنعتی پیستونی می توان برای ویسکوزیته کم و مایعات با جریان متوسط ​​(در محدوده 80 متر مکعب در ساعت) استفاده کرد. بعلاوه ، پمپاژ ذرات جامد با این نوع تجهیزات غیرممکن است زیرا پمپ تنها در صورت کامل بودن مهر و موم بین سیلندر و پیستون می تواند عملکرد مناسب را تضمین کند.

برای استفاده در فشار بالا ، می توانید یک پمپ پیستون را انتخاب کنید ، آنها از نظر پمپ های پیستونی از این نظر تفاوت دارند که مهر و موم با پیستون حرکت نمی کند ، ثابت است و بنابراین می تواند فشارهای بالاتر را تحمل کند.

نسخه های مختلفی از پمپ صنعتی پیستونی چندگانه (دوبلکس ، تریپلکس و …) وجود دارد که عمر طولانی تری را برای پمپ تضمین می کنند زیرا فشار بر روی چندین پیستون توزیع می شود.

در این موارد ، مراقب سرعت چرخش باشید زیرا وقتی می خواهید تعداد پیستون ها را کاهش دهید تا به همان سطح فشار برسید ، سرعت بالاتر خواهد بود و در نتیجه ، ممکن است ضربان های بالاتری نیز وجود داشته باشد.

بنابراین  پمپ صنعتی برای رسیدن به فشارهای بالا ایده آل هستند ، و برای کاربردهایی مانند پمپاژ روغن ، پاک کننده های فشار بالا یا برای دوزهای مختلف به عنوان جایگزینی برای پمپ های دیافراگم بسیار مناسب هستند.

ملاحظات انتخاب پمپ صنعتی

درک سیستم مورد نیاز سیستم پمپاژ

پمپ ها با تبدیل انرژی مکانیکی از پروانه چرخان به انرژی فشار ، مایعات را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل می کنند (هد). فشار وارد شده به مایع ، سیال را وادار می کند تا با سرعت مورد نیاز جریان یابد و بر تلفات اصطکاک (یا هد) در لوله کشی ، شیرآلات ، اتصالات و تجهیزات فرآیند غلبه کند. طراح سیستم پمپاژ باید خصوصیات سیال را در نظر بگیرد ، الزامات استفاده نهایی را تعیین کند و شرایط محیطی را درک کند. برنامه های پمپاژ شامل جریان ثابت یا متغیر است.

الزامات ، تحمل بارهای تک یا شبکه ای ، و شامل حلقه های باز (تحویل بدون بازگشت یا مایع) یا حلقه های بسته (سیستم های بازگشت).

پمپ آب صنعتی

خواص سیال

خواص سیالات پمپ شده می تواند به طور قابل توجهی در انتخاب پمپ صنعتی تأثیر بگذارد.

ملاحظات کلیدی عبارتند از:

  • اسیدیته/قلیائیت (pH) و ترکیب شیمیایی. مایعات خورنده و اسیدی می توانند پمپ ها را خراب کنند و هنگام انتخاب مواد پمپ باید به آنها توجه کرد.
  • دمای کارکرد. مواد پمپ صنعتی و انبساط ، اجزای آب بندی مکانیکی و مواد بسته بندی باید با مایعات پمپ شده که گرمتر از 200 درجه فارنهایت هستند در نظر گرفته شود.
  • غلظت جامدات/اندازه ذرات. هنگام پمپاژ مایعات ساینده مانند دوغاب های صنعتی ، انتخاب پمپی که دچار گرفتگی یا خرابی زودرس نمی شود بستگی به اندازه ذرات ، سختی و درصد حجمی مواد جامد دارد.
  • وزن مخصوص. وزن مخصوص سیال ، نسبت چگالی سیال به چگالی آب در شرایط مشخص است. وزن مخصوص بر انرژی مورد نیاز برای بلند کردن و جابجایی سیال تأثیر می گذارد و هنگام تعیین نیازهای توان پمپ صنعتی باید در نظر گرفته شود.
  • فشار بخار. فشار بخار سیال ، نیرویی در واحد سطح است که سیال در تلاش برای تغییر فاز از مایع به بخار اعمال می کند و به خواص فیزیکی و شیمیایی سیال بستگی دارد. در نظر گرفتن مناسب فشار بخار سیال به حداقل رساندن خطر حفره کمک می کند.
  • گرانروی. گرانروی سیال معیاری از مقاومت آن در برابر حرکت است. از آنجا که ویسکوزیته سینماتیکی معمولاً مستقیماً با دما تغییر می کند ، طراح سیستم پمپاژ باید ویسکوزیته سیال را در کمترین دمای پمپاژ پیش بینی شده بداند. مایعات ویسکوزیته بالا منجر به کاهش عملکرد پمپ گریز از مرکز و افزایش قدرت مورد نیاز می شود. در نظر گرفتن تلفات خط مکش پمپ چسب صنعتی هنگام پمپاژ مایعات چسبناک بسیار مهم است.

میزان جریان و هد سیستم

ظرفیت طراحی پمپ صنعتی یا تخلیه دلخواه پمپ در گالن در دقیقه (gpm) برای اندازه گیری دقیق سیستم لوله کشی ، تعیین تلفات سر اصطکاکی ، ایجاد منحنی سیستم و انتخاب موتور پمپ صنعتی و محرک مورد نیاز است. ممکن است شرایط فرآیند با ارائه یک جریان ثابت (با کنترل روشن/خاموش و ذخیره سازی که برای برآوردن نیازهای جریان متغیر مورد استفاده قرار می گیرد) ، یا با استفاده از سوپاپ دریچه گاز یا درایو سرعت متغیر برای تأمین نرخ جریان متغیر پیوسته، برآورده شود.

کل سیستم دارای سه جزء است: هد استاتیک ، ارتفاع (انرژی بالقوه) و هد سرعت (یا پویا). هد استاتیک فشار سیال موجود در سیستم است و مقداری است که توسط فشارسنج های معمولی اندازه گیری می شود. ارتفاع سطح سیال می تواند تأثیر قابل توجهی بر هد سیستم داشته باشد. هد پویا فشاری است که سیستم برای غلبه بر تلفات هد ناشی از مقاومت جریان در لوله ها ، شیرها ، اتصالات و تجهیزات مکانیکی مورد نیاز است. تلفات هد دینامیکی تقریباً متناسب با مربع سرعت جریان سیال یا سرعت جریان است. اگر میزان جریان دو برابر شود ، تلفات پویا چهار برابر می شود.

برای بسیاری از سیستم های پمپاژ ، نیاز کل هد سیستم متفاوت است. به عنوان مثال ، در چاه های مرطوب یا مخازن ، نیازهای مکش و آسانسور استاتیک ممکن است با نوسانات سطح آب متفاوت باشد. برای سیستم های برگشتی مانند پمپ های گردش آب HVAC ، مقادیر هد های ایستا و ارتفاع برابر صفر است. شما همچنین باید از الزامات خالص هد مکش مثبت پمپ خودمکش صنعتی مطلع باشید. پمپ های از مرکز برای جلوگیری از حفره شدن به مقدار مشخصی از فشار مایع در ورودی نیاز دارند. یک قاعده کلی این است که اطمینان حاصل شود که هد مکش موجود بیش از حد مورد نیاز پمپ صنعتی تا 25٪ بیش از محدوده میزان جریان مورد انتظار است.

ملاحظات زیست محیطی خرید پمپ صنعتی

ملاحظات مهم زیست محیطی شامل دما و رطوبت محیط ، ارتفاع از سطح دریا و اینکه آیا پمپ صنعتی در داخل یا خارج نصب می شود یا خیر.

نرم افزارهای انتخاب پمپ صنعتی

اکثر تولید کنندگان پمپ صنعتی نرم افزار یا ابزارهای تحت وب را برای کمک به فرایند انتخاب پمپ صنعتی توسعه داده اند. خریداران پمپ خواص سیال و الزامات سیستم خود را برای دریافت فهرستی از پمپ های مناسب وارد می کنند. ابزارهای نرم افزاری که به شما امکان می دهند هزینه های عملیاتی که از فروشندگان خصوصی موجود است را ارزیابی و مقایسه کنید.

انتخاب بین انواع پمپ های صنعتی

هنگامی که از مواد مورد نیاز الکتروپمپ صنعتی و توانایی های پمپ خود مطلع شدید ، می توانید گزینه های مختلف پمپ خود را مقایسه کنید. در اینجا انواع و مکانیزم های رایج پمپ هایی که در بازار مشاهده می کنید آورده شده است:

پمپ های گریز از مرکز: یک پمپ گریز از مرکز می تواند جریان ثابت مقدار زیادی سیال را با سرعت بالا با استفاده از یک یا چند پروانه مانند چرخ دستی یا پروانه برای کشیدن سیال به داخل تامین کند. به عنوان یکی از رایج ترین مکانیسم های پمپ ، می تواند برای پمپاژ انواع مایعات با ویسکوزیته پایین ، از جمله آنهایی که حاوی عناصر جامد مانند فاضلاب هستند استفاده شود. پمپ گریز از مرکز در صنایع مختلف ، از جمله  کشاورزی ، آب ، پمپ در صنعت ، تولید برق ، نفت ، معدن و غیره استفاده می شوند.

پمپ باد صنعتی: پمپ غشائی نیز شناخته می شود ، پمپ دیافراگمی مکانیزمی است که شامل حرکت رفت و برگشتی مجموعه ای از دیافراگم ها برای حرکت سیال است. وقتی سیال وارد یک محفظه می شود ، مایع را از یک محفظه دیگر در یک چرخه خارج می کند. از آنجا که هیچ قطعه متحرکی در داخل محفظه های دیافراگم وجود ندارد ، این پمپ صنعتی برای پمپاژ مایعات با محتوای جامد بالا یا ویسکوزیته بالا مانند مواد شیمیایی ، رنگ یا شربت مفید است.

پمپ صنعتی گردشی: به جای جابجایی مایع از مکانی به مکان دیگر ، یک پمپ صنعتی گردشی برای گردش مایعات در یک سیستم خاص استفاده می شود. پمپ های گردشی معمولاً در سیستم های گرمایش آب استفاده می شوند تا اطمینان حاصل شود که آب گرم به طور مساوی با آب سرد ورودی توزیع می شود تا دمای ثابت را حفظ کند. پمپ گردشی برای جابجایی آب در حوضچه برای اکسیژن رسانی به آب یا اطمینان از توزیع یکنواخت مواد شیمیایی مفید است.

پمپ های صنعت نفت: این پمپ ها برای چالش های منحصر به فرد انتقال روغن ، سوخت و سایر مواد از یک ظرف به ظرف دیگر مانند انتقال سوخت از مخزن به تجهیزات سنگین طراحی شده اند. پمپ صنعتی انتقال روغن برای مایعات با ویسکوزیته بالا و برای سرعت جریان بالاتر و استفاده ناهموار طراحی شده است.

پمپ های شیمیایی: پمپ های شیمیایی به طور خاص طراحی شده اند تا برای توسعه ، استفاده و دفع مواد شیمیایی استفاده شوند. آنها از موادی ساخته شده اند که می توانند در برابر خوردگی مقاومت کنند ، مانند فولاد ضد زنگ ، تیتانیوم ، لاستیک ، پلاستیک و شیشه. از آنجا که مواد شیمیایی مختلف تأثیرات خورنده متفاوتی بر روی مواد دارند ، مطمئن شوید که از پمپ صنعتی استفاده می کنید که مخصوص مواد شیمیایی مورد نظر برای پمپاژ است.

پمپ های درام: این پمپ ها برای کمک به شما در بیرون کشیدن مایعات از طبل ، بشکه ، سطل و توت ساخته شده اند تا بتوانید خطر ریختن ریختن ظرف یا بیرون آوردن مایعات از ظرفی که برای بلند کردن آن بسیار سنگین است را به حداقل برسانید. پمپ های برقی برای کارهایی که نیاز به انتقال حجم بالا دارند مفید هستند ، در حالی که پمپ های دستی برای برنامه های پمپاژ کم حجم یا از راه دور که برق در دسترس نیست مفید هستند. اگر به دبی بیشتری نسبت به پمپ دستی و کنترل دقیق جریان نسبت به درام پمپ برقی ، بدون برق نیاز دارید ، یک پمپ صنعتی پنوماتیک که از منبع هوای فشرده استفاده می کند گزینه مناسبی است.

شرکت تکنو پمپاژ فروش انواع پمپ آب خانگی ، الکتروموتور ، پمپ دیافراگمی ، پمپ اسید و پمپ کف کش و  … می باشد

ارتباط با ما
_

ارتباط با ما 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *