پمپ آب صنعتی طبقاتی

پمپ طبقاتی

یکی از انواع پمپ های صنعتی، پمپ آب صنعتی طبقاتی ست. پمپ های طبقاتی، همان پمپ سانتاریفیوژ هستند که سیال توسط پروانه های چندگانه، که در طبقات فوقانی قرار گرفتته اند، جابجا می شود. پمپ فشار قوی، پمپ های چند پروانه و پمپ های چند طبقه ، از اسامی دیگری ست که به پمپ آب صنعتی طبقاتی، نسبت داده می شود.

برند
کشورهای سازنده
بدنه
_

پمپ آب صنعتی طبقاتی

پمپ آب صنعتی طبقاتی چیست؟

این پمپ ها از یک محور یا شافت اصلی تشکیل شده است که پروانه ها و دیفیوزها بر روی این محور قرار گرفته اند. روند کار در پمپ آب صنعتی طبقاتی به این صورت است که سیال به درون پروانه، سپس دیفیوز پروانه در محفظه پمپ وارد می گردد. با حرکت سیال و انتقال آن بین پروانه ها، فشار بیشتر و بیشتر شده و سیال به سمت پمپ خروجی می رود. نکته قابل ذکر، ثابت ماندن دبی در پمپ طبقاتی ست. دور الکتروموتور در این پمپ ها ، در هنگام کار و پمپاژ سیال، بدون تغییر باقی می ماند.

پمپ آب صنعتی طبقاتی

انواع پمپ آب صنعتی طبقاتی

پمپ آب صنعتی طبقاتی، در دو نوع عمودی و افقی، تولید می شود و در بازار موجود است. پمپ طبقاتی عمودی یا ایستاده، کاربرد بیشتری نسبت پمپ افقی دارد. این پرکاربرد بودن به دلیل حجم کم و قرارگیری کاملا فشرده در محل نصب ، می باشد. از پمپ آب صنعتی طبقاتی، بیشتر در مواقعی استفاده می شود که محدودیت ارتفاع وجود دارد.

مشخصات فنی

از مسائل مهم در مورد انواع پمپ، و در این قسمت پمپ آب صنعتی طبقاتی، بررسی مشخصات فنی است که سازنده اعلام می کند. هر پمپ بر اساس ویژگی ها و مشخصاتی که دارد، مناسب برای کار در شرایط کاری ویژه ای می باشد و نیاز خاصی را برآورده می کند.

در اینجا مشخصات فنی پمپ آب صنعتی طبقاتی را برای شما آورده ایم.

  1. دبی بالای پمپ تا 45 الی 50 متر مکعب بر ساعت
  2. سایز ورودی و خروجی از یک اینچ تا 3 اینچ
  3. پایه استیل و چدن
  4. پروانه پمپ از استیل و چدن
  5. بدنه پمپ از استیل و چدن
  6. بالا بودن فشار کارکرد تا 30 بار
  7. شافت پمپ از استیل
  8. توان مصرفی 45 تا 55 کیلووات
  9. دیفیوزرها جهت هدایت جریان شعاعی
  10. بوش سرامیکی جهت کنترل دوران شافت

 

 

کاربرد پمپ طبقاتی

در بسیاری از صنایع که برای عبور، جابجایی و پمپاژ سیال، مانند آب، نیاز به فشار بالا می باشد، از پمپ آب صنعتی طبقاتی، استفاده می شود. در برج های مسکونی، آسمان خراش ها، ساختمانی مسکن مهر، در صنعت آب و فاضلاب، آب شیرین کن صنعتی، تغذیه دیگ بخار، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، بویلرها و صنایع مربوط به سیستم ترمودینامیکی، تصفیه خانه ها، صنایع آب تصفیه کن، صنایع تولید اسید و باز و بسیاری موارد دیگر، کاربردهای وسیع پمپ های طبقاتی را یادآور می شوند.

نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری

گروه صنعتی تکنوپمپاژ با بیش از 4 دهه فعالیت موثر در عرصه صنعت، ارائه دهنده خدمات نصب و تعمیر تجهیزات صنعتی می باشد. یکی از این تجهیزات، انواع پمپ ها، مانند پمپ آب خانگی، پمپ آب صنعتی، پمپ آب صنعتی طبقاتی و … می باشد.

پمپ آب صنعتی طبقاتی، شامل چند پروانه و کاسه یا دیفیوز پروانه در درون شافت و محور اصلی پمپ می باشد. راه اندازی و تعمیر و نگهداری این نوع پمپ ها، کمی حساس تر است و نیاز دارید برای این کار از یک نیروی ماهر و باتجربه کمک بگیرید.

انجام این کارها بدون داشتن اطلاعات و مهارت کافی، ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه شما برساند. ممکن است بعد از تعمیر پروانه ها در درون شافت اصلی، به خاطر عدم وجود تلورانس های استانداردی که سازنده مشخص کرده است، دستگاه بعد از شروع به کار، از قسمت مکانیکال نشتی کند و بوش مکانیکی آسیب ببینید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *