پمپ کف کش

تکنوپمپاژ
_

پمپ کف کش چیست؟

پمپ کف کش در تهران

پمپ کف کش جزء پمپ های شناور است که برای خالی کردن آب استخر‚ پمپاژ آب های گل آلود‚ فواره ها‚ پسماند های مایع صنعتی ‚ آبیاری در کشاورزی ‚ فاضلاب های با غلظت کم‚ استخراج آب از چاه های عمیق و انتقال سیالات صنایع غذایی و دارویی و در بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. به دلیل همین فراوانی کاربرد انواع مختلفی نیز دارد.

چرا تکنوپمپاژ
_

 خرید پمپ کف کش 

تکنو پمپاژ ارائه دهنده انواع پمپ کفش در انواع و برند های مختلف از جمله: تک فاز، سه فاز ،  چاه عمیق ، پمپ کف کش ۵۰ متری ،  پمپ کف کش دو اینچ ، کفکش اسپیکو و … می باشد. شما می توانید برای خرید پمپ کف کفش به سایت تکنو پمپاژ مراجعه کرده و با کارشناسان این فروشگاه تماس بگیرید تا محصول مورد نظر شما در کوتاه ترین زمان در اختیار شما قرار بگیرد.

مشاوره
_

ارتباط با ما 

  • 09124044792
  • 02133954900
  • info@technopumpaj@com
  • تهران، چهارراه مخبرالدوله، نبش کوچه رفاهی، پلاک 11

   فرق کف کش با پمپ

  در واقع پمپ کف کش نوع خاصی از پمپ ها هستند. اما تفاوت هایی میان آن و پمپ های آب معمولی وجود دارد. تفاوت عمده ی آن در کاربردشان است. پمپ آب معمولی برای انتقال مایعات بدون رسوب و املاح استفاده می شوند. از این رو متناسب با همین نیاز ساخته شده اند. اما با توجه به کاربرد آنها که در بالا ذکر شد ‚  برای انتقال سیالات همراه با رسوبات و مقداری ذرات جامد استفاده می شوند. از این رو باید طوری ساخته شوند که بتوانند وجود مقداری  ذرات جامد را در سیال تحمل کنند.

  این که هر پمپ کف کش چه سایز و اندازه از ذرات جامد را می تواند انتقال دهد در مدل های مختلف متفاوت است و در دفترچه ی راهنمای هر محصول ذکر می شود حفاظ انتهایی آن که توری مانند است نیز به همین منظور طراحی شده است. برای سیالات با وجود جامدات درشت استفاده از پمپ کف کش توصیه نمی شود و پمپ لجن کش انتخاب مناسب تری است.

  انواع پمپ کف کش

  پمپ کفش کف تک فاز و پمپ کف کش سه فاز

  پمپ های کف کش در دو دسته ی پمپ کف کش تک فاز و سه فاز تولید می شوند. پمپ کف کش تک فاز مناسب مصارف خانگی که به آن پمپ کفش کش خانگی هم می گویند. در حالی که پمپ های کف کش سه فاز در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد که به آن پمپ کف کش صنعتی نیز می گویند. هم چنین در سایز دهنه ی خروجی نیز متفاوت هستند که تک فاز ها با قطر 1 الی 4 اینچ تولید می گردند. ولی پمپ کف کش سه فاز معمولا با دهنه ی خروجی 2 الی 6 سانت تولید می شود.

  همچنین مشاهده کنید: پمپ آب خانگی و پمپ اسید

  انواع خروجی پمپ کف کش

  همچنین آنها بر اساس اینکه خروجی در کدام قسمت قرار دارد به دو دسته ی کف کش آب از بغل و پمپ کف کش آب از رو تقسیم می شوند. همان طور که از نام گذاری پیدا است خروجی کف کش آب از بغل روی بدنه ی کف کش قرار دارد که این ممکن است کمی سایز آن را افزایش دهد و باعث جاگیر بودن می شود. در مقابل خروجی کف کش آب از رو در قسمت بالایی قرار دارد که شکل مناسب تری به کف کش می دهد.

  انواع پمپ کف کش از نظر سیستم خنک کننده

  دمای موتور این محصولات در اثر کارکرد مداوم بالا می رود و نیازمند سیستم خنک کننده است. کف کش ها از این نظر نیز دارای دسته بندی هستند. برخی از آن ها با استفاده از آب خنک می شوند که به آن سیستم آب خنک می گویند و برخی دیگر با روغن خنک می شوند که روغن خنک نام می گیرند.

  علاوه بر این ها کف کش ها از نظر نوع قرار گرفتن پروانه ها نیز متفاوت هستند.

  نحوه ی کار پمپ کف کش

  شاید برای شما هم سوال باشد که پمپ کف کش چگونه کار می کنند؟ در ادامه با بیانی ساده به این سوال پاسخ خواهیم داد.

  پمپ کف کش شامل یک الکتروموتور می باشد که انرژی جنبشی مورد نیاز پروانه ها را تامین می کند. با به حرکت در آمدن پروانه ها انرژی جنبشی به سیال مورد نظر منتقل می شود و به این صورت به حرکت در می آید. سپس از طریق خروجی تعبیه شده به محل مورد نظر انتقال داده می شود. ساده ترین نوع ‚ کف کش دستی است که مستقیما توسط شخص روشن و خاموش می شود ‚ فلوتر ندارند پس خطر خشک سوختن درآن وجود دارد.

  پمپ کف کش شناور

  عملکرد پمپ شناور نیز مانند کف کش است. هر دوی آن ها دارای پروانه هستند. اما تعداد پروانه پمپ شناور بیشتر از پمپ کف کش است‚ پس طبیعتا فشار انتقال نیز در آن  بیشتر است. پمپ کف کش معمولا برای استخراج از عمق های کمتر استفاده می شود در حالی که پمپ شناور مناسب عمق های بیشتر است مانند چاه های عمیق. موتور و پمپ در شناورها به صورت دو قطعه ی جدا ارائه می شود ولی در کف کش ها به صورت یکپارچه وجود دارد. همین موضوع سبب می شود که عیب یابی و تعمیر در شناور ها راحت تر باشد.

  پمپ کف کش استیل

  از آنجایی که معمولا آنها به صورت کامل یا نیمی از آن درون سیال مورد نظر که قرار است کف کشی شود قرار می گیرند جنس کف کش بسیار اهمیت دارد تا دچار زنگ زدگی یا تجزیه نشود. کف کش تمام استیل خاصیت ضد خورندگی دارد و معمولا برای سیالاتی که کمی خاصیت اسیدی دارند استفاده می شود و ماندگاری بالایی دارد. علاوه بر جنس بدنه ‚ جنس پروانه کف کش نیز بسیار مهم است. به جهت وجود املاح و یا جامدات در سیالات مختلف استحکام پروانه ها نیز حائز اهمیت است.

  از طرفی چون پروانه پمپ کفش نیز به صورت مستقیم با سیالات در تماس هستند ممکن است به سبب اسیدی بودن سیال تجزیه یا خورده شوند. پمپ کف کش پروانه استیل هم از جهت استحکام برای مقابله با جامدات و هم از نظر ضد اسید بودن در این زمینه بسیار کارآمد است.

  کف کش بدنه چدنی

  دیگر موادی که کف کش ها معمولا از آن تولید می شوند عبارت اند از برنز‚ چدن و آلومینیوم و برخی مواد پلیمری. کف کش با بدنه چدنی مناسب انتقال سیالات شیمیایی و اشتعال پذیر است.

  کفش کش بدنه برنجی

  برای انتقال آب های شور کف کش هایی با پروانه های برنجی وجود دارند که در برابر شوره بستن مقاومت می کنند.

  پمپ کف کش چاه عمیق

  این نوع پمپ کف کش به دلیل ویژگی هایی که دارند مناسب چاه های عمیق بیشتر از 10 متر هستند. کف کش چاه عمیق با استفاده از پروانه هایی قدرتمندی که دارد آب را به سطح منتقل می کند. البته انتقال آب از قسمت های عمیق انرژی زیادی را می طلبد و طبیعی است که انرژی مصرفی این کف کش ها بیشتر باشد. که البته به همین دلیل برخی مدل های خورشیدی آن نیز موجود است.

  پمپ کف کش استخر

  امروزه استخر های شنا محل مناسبی برای ورزش و سرگرمی است اما همان طور که می دانید اگر آب استخر مرتبا عوض نشود باعث انتقال بیماری های گوناگونی می شود. علاوه بر این اگر آب مدت زیادی در استخر بماند کف استخر لجن می گیرد که ظاهر نامناسبی به استخر می دهد. از این جهت پمپ کف کش استخر بسیار مورد نیاز است.

  دبی پمپ کف کش استخر

  پمپ کف کش استخر با دبی های متنوع موجود است. دبی یا آبدهی پمپ به این معنی است که پمپ مورد نظر در یک زمان مشخص چه میزان آب را تخلیه می کند. شما باید با توجه به بزرگی و کوچکی استخر و میزان آبی که در آن جای می گیرد پمپ با دبی مناسب را انتخاب کنید. پمپ کف کش استخر همچنین از نظر سایز دهانه ی خروجی متنوع هستند. که این موضوع به میزان دبی نیز وابسته است. به طور مثال اگر میزان دبی زیاد و دهانه ی خروجی کوچک باشد عمل انتقال آب با مشکل مواجه شده و با سرعت کمتری آب خارج می شود.

  فلوتر پمپ کف کش استخر

  پمپ کف کش استخر در دو نوع فلوتر دار و بدون فلوتر هستند. همان طور که می دانید پمپ کف کش استخر معمولا شناور هستند و آب را تخلیه می کنند. اما اگر آب تخلیه شده باشد و پمپ هنوز روشن باشد ‚ احتمال سوختن دستگاه شما وجود دارد. پمپ کف کش فلوتر دار این امکان را فراهم می کنند که وقتی سطح آب تا حد مشخصی پایین آمد که پمپ نتواند آب بیشتری را تخلیه کند به صورت خودکار پمپ خاموش شود. به این صورت عمر دستگاه شما نیز طولانی تر می شود.

  پمپ کف کش بنزینی

  تا به اینجا دیدید که نیروی مورد نیاز کف کش ها نیروی الکتریسیته است. اما همیشه هم دسترسی به برق امکان پذیر نمی باشد. مثلا زمین های کشاورزی دور از شهر یا در زمان قطعی برق و …

  به همین منظور پمپ کف کش بنزینی ارائه شده اند که وزن آن ها نسبت به نوع برقی کمتر است. و همین ویژگی کاربردی این کف کش ها آن را به راحتی قابل حمل می کند. همچنین به دلیل سوخت آن در اکثر نقاط قابل استفاده است.

  پمپ کف کش بنزینی

  پمپ کف کش صنعتی

  امروزه بیشترین نیاز به پمپ کف کش ها در صنعت است. این نوع پمپ از نوع پمپ صنعتی می باشد که گسترش صنعت وابسته به استفاده از ابزار آلات مدرن است. برای انتقال مواد اولیه که به صورت مایع قرار دارند و پس از آن برای انتقال و دفع فاضلاب و پسماند تولید شده ی هر کارخانه ای نیاز به پمپ کف کش وجود دارد.

  پمپ های کف کش که در صنعت استفاده می شوند به دلیل استفاده ی مکرر و وسعت کاری که انجام می دهند با بهترین متریال و بهترین توان مصرفی و شاخصه ها تولید می شوند تا بهترین کارکرد و طول عمر را ارائه دهند. کف کش های صنعتی در سایز های کوچک و بزرگ مناسب استفاده در آزمایشگاه های کوچک تا بزرگترین کارخانه ها هستند.

  چطور عمر پمپ کف کش را بالا ببریم؟

  در راه اندازی و استفاده از هر محصولی نکاتی وجود دارد که همواره رعایت آن ها باعث افزایش طول عمر آن محصول می شود. در ابتدا باید دفترچه ی راهنمای محصول را خوب مطالعه کنید تا از شرایط نصب و راه اندازی مطلع شوید. پمپ را در دما و فشار خواسته شده نصب کنید. به خاطر داشته باشید برای جابه جایی پمپ کف کش هرگز از کابل برق آن استفاده نکنید و همواره از دستگیره ی بالایی کمک بگیرید.

  بررسی پمپ در بازه های زمانی معین و مرتب باعث می شود اگر ایراد جزئی ای وجود دارد زودتر از آن مطلع شده و برای برطرف کردن آن اقدام کنید. در این صورت خرابی پیشرفت نمی کند و هزینه های تعمیر کاهش پیدا می کند. اگر دستگاه شما به از نوع روغن خنک است باید از پر بودن مخزن روغن آن اطمینان حاصل کنید و در بازه های زمانی مشخص روغن را تعویض کنید.

  در هنگام تعویض روغن رنگ زرد آن نشان دهنده ی سلامت دستگاه شما است و وجود آب در روغن نشان می دهد آّب بندی دستگاه دچار مشکل شده است. هر پمپ برای سیالات مشخصی ساخته شده است که استفاده ی خارج از کاربرد ممکن است سلامت دستگاه شما را با خطر مواجه کند.

  نکته ی حائز اهمیتی که در نصب دستگاه وجود دارد فاصله ی پمپ کف کش از کف مخزن سیال است که در این مورد می توانید از مشاوران تکنو پمپاژ نیز راهنمایی بگیرید.

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.