الکتروموتور leroy somer

الکتروموتور Leroy Sorem

الکتروموتور Leroy Somer ، از محصولات معتبر و مشهور کمپانی Leroy Somer است که کاربردهای قابل توجهی در صنایع امروزی دارد. رنگ سبز فریم الکتروموتور لروی سومر که رنگ سبز لوگوی این شرکت را یادآور می شود، وجهه خاصی به این این محصول بخشیده است. الکتروموتورهای برند Leroy Somer در جنس های مختلف بدنه، تعداد فاز و تعداد قطب متفاوت، به بازار عرضه شده است. مطابق با هر یک از این ویژگی ها، شرایط نصب و راه اندازی متفاوتی برای الکتروموتورها به پیش می آید.

برندLeroy Somer
کشورهای سازندهفرانسه
بدنهچدنی،آلومینیوم
_

الکتروموتور Leroy Somer

الکتروموتور Leroy Somer

فعالیت شرکت Leroy Somer از سال 1919 در حوزه تولید تجهیزات الکترونیک، در شمال فرانسه آغاز شد. مهمترین و پایه ترین فعالیت این کمپانی در ابتدای راه ،تولید موتورهای الکتریکی بود که در سال 1928 به صورت رسمی به عنوان تخصص این شرکت اعلام گردید.

الکتروموتور Leroy Somer ، به خاطر تنوع در طراحی و مشخصات فنی قدرتمند، انتخاب بسیاری از مهندسین و کارشناسان در صنایع مختلف است. ولتاژهای عملکردی گوناگون و توان های خروجی در رنج های مختلف، کارایی و همه کار بودن این الکتروموتور را افزایش داده و بر طرافداران این محصول می افزاید.

رنگ سبز به کار رفته در این محصول، معرف برند Leroy Somer است. هر چند الکتروموتورهای زیادی با فریم سبز رنگ در بازار موجود است اما سبزی الکتروموتور Leroy Somer، رنگ اختصاصی شرکت لروی سومر است.

 

انواع الکتروموتور Leroy Somer

متریال به کار رفته در الکتروموتور Leroy Somer

علاوه بر اهمیت شناخت متریال مختلف و کارایی هر یک، آگاهی در مورد ویژگی های ساختاری الکتروموتور Leroy Somer، از نکات ضروری برای انتخاب این دستگاه حیاتی ست. علم به این مشخصات، نگهداری بهتر الکتروموتور در شرایط کاری مختلف و نصب و راه اندازی آن در سیستم های صنعتی را ممکن می کند.

در ادامه برخی از ویژگی های ساختاری و متریالی که در ساخت الکتروموتور لروی سومر به کار رفته است، برای شما خواننده عزیز آورده شده است:

 • در ساخت فریم و بدنه آن ، از موادی چون آلومینیوم، چدن و آلیاژهایی از این دو استفاده می شود.
 • از بخش های دیگر تشکیل دهنده یک الکتروموتور، شفت دستگاه است که در تولید آن از استنلس استیل و چدن ریخته گری شده به کار گرفته می شود.
 • در ساختار فن سیستم خنک کننده الکتروموتور، آلومینیوم و فایبرگلس دیده می شود که مناسب برای کارکرد این قطعه هستند.
 • کلاس حفاظتی IP55 در طراحی و تولید این الکتروموتور رعایت شده است.
 • این الکتروموتور در دسته الکتروموتورهای compact یا همان فشرده قرار دارد و برای کار در فضاهای محدود بسیار کاربردی ست.
 • یکی از تنوع های به کار رفته در الکتروموتور لروی سومر، اندازه فریم آن است که از 80 تا 315 متغیر است.
 • نصب این نوع الکتروموتور مانند بسیاری از مدل های دیگر به هر دو صورت فلنج دار و پایه دار امکان پذیر است.

 

انواع الکتروموتور Leroy Somer

شرکت فرانسوی Leroy somer برای ماندن در بازار و در فضای رقابتی بین تولید کنندگان الکتروموتور، به خصوص در رقابت با تولید کنندگان قدرتمند چینی، برآن شد تا با افزودن آپشن های مختلف به الکتروموتورهای خود و گسترش تولیداتش، از رقبا پیشی بگیرد. در زیر لیستی از انواع الکتروموتور Leroy somer برای شما آورده شده است:

 • الکتروموتورهای معمولی تکفاز لروی سومر
 • الکتروموتورهای ترمزدار لروی سومر
 • الکتروموتورهای ضد انفجارلروی سومر
 • الکتروموتورهای معمولی سه فاز لروی سومر
 • الکتروموتورهای DC لروی سومر
 • الکتروموتورهای دریایی لروی سومر
 • الکتروموتورهای اسلیپ رینگ لروی سومر
 • الکتروموتورهای دالاندر لروی سومر

 

البته گفتنی ست که شرکت لروی سومر علاوه بر الکتروموتور، محصولاتی دیگری چون انواع ژتراتورها، انواع سروو موتور، انواع درایو و گیربکس لروی سومر را نیز تولید و در اختیار صنایع قرار داده است.

 

مزایای الکتروموتور Leroy Somer

از ابتدای توضیحات تا کنون، چندبار به به تنوع رنج تولیدات الکتروموتور Leroy somer از جهات مختلف مثل جنس پوسته و مشخصات فنی آن که موجب افزایش کارایی این دستگاه شده است، اشاره کرده ایم. گفتنی ست از دیگر مزیت های این الکتروموتورها، قابلیت نصب آن به شیوه های مختلف با توجه به محل کار می باشد.

همچنین صدای کم و بدون نویز بودن الکتروموتور لروی سومر، آرامش خاطر خاصی را برای آن دسته از افرادی که با صدای الکتروموتورها مشکل دارند، به وجود آورده است. گردش دستگاه نیز بدون لرزش و در بهترین کیفیت ممکن قرار دارد.

از الکتروموتور Leroy Somer در نوار نقاله و سیستم های حمل و نقل کارخانه ها، به عنوان موتور محرک در دستگاه هایی مانند همزن ها و میکسرها، در صنایعی چون فولاد و سیمان، نفت و پتروشیمی، صنعت الکل سازی و در انتها در بسیاری دیگر از کاربردهای صنعتی و خانگی، استفاده می شود.

پیشنهاد می شود الکتروموتور فلنج دار VEM  و الکتروموتور WEG های ولتاژ را مطالعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست