الکتروموتور های ولتاژ WEG

WEG، نامی آشنا در میان تولید کنندگان الکتروموتور در دنیاست. در سال 1961، این شرکت توسط بنیانگذاران آن در شهر جاروگا دو سول در کشور برزیل تاسیس شد. این برند تولید کننده الکتروموتورهای معمولی و ضد انفجار است.

برندWEG
کشورهای سازندهبرزیل
بدنهچدنی
_

الکتروموتور های ولتاژ WEG

الکتروموتور های ولتاژ WEG

یکی از محصولات مهم شرکت برزیلی WEG، الکتروموتور های ولتاژ WEG، می باشد. برخی از مدارات الکتریمی به علت سطح ولتاژ بالا نیاز به استراتژی ها و عایق بندی های مناسب، جهت برقراری امنیت هر چه بیشتر مدار، دستگاه و مصرف کننده ، دارند. این مدارها، مدارهای ولتاژ بالا یا ولتاژ قوی یا های ولتاژ نامیده می شود. در علم الکترونیک، به ولتاژهای بالای هزار ولت، ولتاژ بالا، و به ولتاژهای زیر هزار ولت، ولتاژ پایین گفته می شود.

با توجه به این توضیحات، الکتورموتور های ولتاژ WEG، دستگاهی با درصد اطمینان بالا، همچنین دوام و عمری طولانی، برای  کار در شرایط سخت و پرفشار، که توان و گشتاور بالایی را می طلبد، معرفی می شود. بسته به محیط و شرایط کاری، این الکتروموتورها، طراحی، تولید و پیکربندی می گردند. WEG برندی بین المللی و پیشرو در عرصه ی محصولات صنعتی و اتوماسیون صنعتی ست. کیفیت و تخصصی بودن تولیدات این برند، برای تمامی مصرف کنندگان و کارفرمایان صنایع مهم، در سراسر دنیا از جمله ایران، ثابت شده است. وگ یکی از برندهای معتبر در بازار ایران است که در کنار سایر برندهای الکتروموتور، طبق شرایط، انتخاب اول شرکت های صنعتی، برای داشتن ماکزیمم بازدهی ، می باشد.

الکتروموتور های ولتاژ WEG، مجهز به سیستم خنک کننده و کلاس های حفاظتی مختلف هستند، که مطابق با استانداردهای جهانی و بین المللی چون ICE34 و IEEE تولید و به بازار عرضه می گردند. علاوه بر این، امکان استفاده از این دستگاه در محیط هایی آلوده، قابل انفجار و دیگر محیط ها، وجود دارد. بنابراین می توان با خاطری آسوده به سفارش و استفاده از آن ها پرداخت. این الکتروموتورها به خاطر انعطاف وتنوع بالایی که در سیستم های خنک کننده ، طراحی و ساخت دارند، می‌توانند در هر زمینه ای از صنعت از جمله کوره‌های ذوب‌آهن، ایستگاه‌های کمپرسور گاز مرکزی، صنایع نورد و معادن و… مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع الکتروموتور WEGو کاربرد آن

الکتروموتور سه فاز، الکتروموتور سنکرون، الکترموتور ولتاژ پایین و ولتاژ بالا، الکتروموتور DC، الکتروموتور دریایی، الکتروموتور ترمزدار، الکتروموتور دالاندر و الکتروموتور اسلیپ رینگ، یک دسته بندی کلی از محصولات الکتروموتور شرکت پرآوازه WEG می باشد.

الکتروموتور وگ، و به صورت خاص الکتروموتور های ولتاژ WEG، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و با وجود راندمان کاری بالا، به حداقل تعمیرات و نگهداری نیاز دارند. به همین علت گفته می شود، الکتروموتورهای وگ، مناسب برای کار دائم هستند. کلاس حرارتی F، یکی دیگر از ویژگی هایی ست که درمورد این محصولات گفته می شود. اقتصادی بودن این دستگاه ها، کاهش هزینه های چشمگیری برای کارفرمایان به همراه خواهد داشت.

بنا بر ویژگی های گفته شده، از این دستگاه ها در صنایع مهم و کوچک یا بزرگ مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، صنایع چاپ و کاغذ، آب و فاضلاب، سیمان، نف ، گاز و پتروشیمی، کشتیرانی و دریایی، کشاورزی، فولاد و استیل از جمله صنایعی هستند که از وجود الکتروموتورهای WEG بهره می برند.

مشخصات فنی

در جدول زیر به صورت کلی، مشخصات فنی الکتروموتور وگ، برای شما آورده شده است.

مشخصه الکتریکیسه فاز
تعداد پل2،4،6
فرکانس60 هرتز
توان خروجی1 تا 250 اسب بخار
سایز فریم143T to 447/9T
ولتاژ208-230/460 V
روتورقفسه سنجابی
بدنهآلومینیونی
خنک کاریTEFC
کلاس حرارتیF
دائم کاریDuty S1

نصب و تعمیر الکتروموتور های ولتاژ WEG

بر روی پلاک موتور، کدی وجود دارد که بر اساس آن نحوه نصب مشخص می شود. نصب یک الکتروموتور های ولتاژ WEG می تواند به صورت عمودی یا افقی باشد. هر یک از این روش ها دارای نکاتی ست که نصاب باید از آن ها مطلع باشد. این دستگاه ها نیاز به بازبینی های مرتب دارند که در هر بازبینی، دما، جریان، سیم پیچ و لرزش و صدا و … باید چک شوند. گروه تکنوپمپاژ، کلیه امور به نصب، تعمیر و بازبینی الکتروموتورهای سه فاز، های ولتاژ، الکتروموتور WEG چدنی، ضد انفجار و … را با تضمین کیفیت کار، ارائه می دهد.

مطلب مفید پیشنهادی: الکتروموتور VEM .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *