الکتروموتور فلنج دار VEM

خرید الکتروموتور

VEM، برندی نام آشنا در صنعت، از تولید کنندگان مورد اعتماد الکترومور پایه دار و الکتروموتور فلنج دار VEM می باشد. این شرکت پیشرو در طراحی ، تولید و عرضه انواع الکتروموتورهای ولتاژ بالا، متوسط و پایین، همچنین الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز، با بیش از ده مدل الکتروموتور برای کاربردهای متنوع، می باشد.

برندVEM
کشورهای سازندهآلمان
بدنهچدنی، آلومینیومی
_

الکتروموتور فلنج دار VEM

الکتروموتور فلنج دار VEM

کمپانی آلمانی VEM، یکی دیگر از برندهای نام آشنا در صنعت جهانی و به صورت خاص، در ایران، شناخته شده است. تنوع بالا  و کیفیت قابل قبول محصولات VEM برهیچکس پوشیده نیست. این شرکت محصولات خود را در دو نوع پایه دار و فلنج دار عرضه می کند، که یکی از پرطرفدار ترین محصولات آن الکتروموتور فلنج دار VEM  می باشد.

الکتروموتور ترمزدار، الکتروموتور القایی، الکتروموتور سنکرون، الکتروموتور آسنکرون، الکتروموتور دالاندر، الکتوموتور میز غلطکی، الکتروموتور ضدانفجار و الکتروموتور اسلیپ رینگ ، انواع الکتروموتورهای تولید شده توسط شرکت VEM می باشد.

 

فلنج الکتروموتور چیست؟

افرادی که در صنایع مختلف کار میکنند، قطعا نام فلنج را شنیده اند. چرا که این قطعه، یکی از قطعات مهم در صنعت است . با استفاده از این قطعه که مقطعی دایره ای شکل دارد، انواع پیچ و مهره و گسکت، به یکدیگر متصل می شوند.

فلنج الکتروموتور نیز، از مهم ترین قسمت های یک موتور الکتریکی می باشد. با توجه به کاربرد اصلی فلنج، در موتورهای الکتریکی ، قطعات و اجزا، با استفاده از فلنج الکتروموتور به هم وصل می شوند. این روش از مطمئن ترین و اصولی ترین روش ها برای اتصال می باشد.

بر اساس استانداردهای متفاوت، فلنج الکتروموتور، از مواد مختلفی ساخته می شود. به عنوان مثال فولاد کربن آهنگری شده ASME 105B و ASME 181A ، فولاد آلیاژی و فولاد ضد زنگ ASME 182A، فولاد آلیاژی آهنگری شده ASME 350A ، نمونه هایی از موادی هستند که در تولید فلنج و مجهز کردن الکتروموتور فلنج دار VEM، استفاده می شوند.

استفاده از فلنح مناسب در الکتروموتورهای فلنج دار برندهای مختلف، مانند الکتروموتور فلنج دار VEM، از اهمیت زیادی برخوردار است. فلنج های الکتروموتور در سه  کلاس متناسب با جنس، فشار و کاربرد، معرفی می شوند. بر اساس این کلاس ها، و مشخصات فنی فلنج و الکتروموتور خود ، می توانید محصول مناسب را خریداری کنید.

استاندارد ISO: در فلنج های فولادی و آلیاژی، از ISO استفاده شده است. در این استاندارد نمادی به نام PN وجود دارد که فشار اسمی که فلنج می تواند تحمل کند را مشخص می کند.

استاندارد ANSI B16.34: این استانداردی، استانداردی پرتکرار و پرکاربرد در صنعت فلنج سازی محسوب می شود. مطابق با این استاندارد برای تولید فلنج از فولاد و آلیاژهایی با کلاس های 2500،1500،900،300،400 و 150 استفاده می گردد. این اعداد بیانگر حداکثر فشاری ست که فلنج در حداکثر دما، می تواند تحمل کند.

استاندارد API 6A-6B-6BX: سومین استاندارد مورد قبول در صنعت فلنج سازی، این استاندارد است. در واقع فلنج هایی که بر اساس مصوبات این استاندارد ساخته می شوند، فشار بیشتری نسبت به فلنج های ساخته شده با استاندارد ANSI، تحمل می کنند. حداکثر فشار قابل تحمل در این استاندارد 10000، 15000، 20000، 30000و50000  می باشد.

مشخصات فنی الکتروموتور فلنج دار VEM

 • نوع : در ساخت این الکتروموتورهای از موتور قفسه سنجابی استفاده شده است.
 • شرایط کاری: دائم کار یا  S1 ، مناسب برای کار طولانی در شرایط کاری سخت.
 • خنک کاری:  موتور با فن بیرونی خنک می شود.
 • کلاس حرارتی:  F(۱۵۰ درجه سانتیگراد) و H(۱۸۰ درجه سانتیگراد)
 • فرکانس: ۵۰ و ۶۰ هرتز
 • مشخصه الکتریکی: تکفاز و سه فاز ۲۲۰ و ۶۸۰ ولت، در بازار موجود است.
 • جنس بدنه: در ساخت الکتروموتور فلنج دار VEM، از دو پوسته آلومینیومی و چدنی، استفاده می شود.
 • فریم سایز: ۵۶ تا ۳۱۵، ابعاد مناسب برای این الکتروموتورهای در نظر گرفته شده است.
 • محدوده توان از ۶۰ وات تا ۱مگاوات، می باشد.
 • سرعت ۳۰۰۰ ۱۵۰۰ ۱۰۰۰ و ۷۵۰ دور بر دقیقه
 • کلاس حفاظتی: الکتروموتور فلنج دار  VEMدارای کلاس حفاظتی IP55 و IP56 هستند. بنابراین از درجه امنیت بالایی برخوردارند.

 

مطالب بیشتر را می توانید در الکتروموتور VEM و الکتروژن بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *