الکتروژن

الکتروژن

الکتروژن یک الکتروموتور ایرانی هست که با بدنه آلومونیومی تولید می شود. از قدرت 0.12 کیلووات تا 200 کیلووات توان تولید می کند.

شرکت سازندهالکتروژن
کشور سازندهایران
بدنهالومینیومی، چدنی
مشخصات
_

الکتروموتور الکتروژن

اکتروموتور الکتروژن

کمپانی الکتروژن، بالاترین رتبه بازدهی در بین برندهای تولید کننده الکتروموتور در ایران را دارا می باشد. این شرکت که فعالیت خود را از سال 1367در تهران آغاز کرده است، تا کنون موفق به تولید محصولاتی نظیر انواع الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز، موتور الکتریکی، الکتروموتور استاندارد، موتور فن کوئل، الکتروموتور هود، الکتروموتور کولر آبی، پمپ کولرآبی، الکتروموتور فن، الکتروموتور در باز کن، الکتروموتور مشعل، پمپ آب الکتروژن، پمپ کف کش و … شده است.

از بزرگترین دستاوردهای درخشان این برند، تولید الکتروموتورهای پایه دار و فلنج دار، به صورت مجزا می باشد. الکتروژن در سال جدید ، تصمیم گرفت با استفاده از دانش نیروهای متخصص خود در طراحی الکتروموتورهای قوی تر، رنج تولیدات خود را از 18.5 کیلووات 1500 دور به 200 کیلووات 1500 دور، ارتقا دهد. از دیگر موارد قابل ذکر در مورد الکتروژن، پایین بودن قیمت آن نسبت به دیگر رقبای خود مانند جمکو و موتوژن، در بازار ایران است که همین موضوع، باعث محبوبیت آن در میان مصرف کنندگان شده است.

مقایسه الکتروژن و موتوژن

شرکت الکتروژن، که در تهران مستقر است، امروزه به عنوان قطب تولید اکتروموتور در خاورمیانه شناخته می شود.الکتروموتور موتوژن تبریز نیز، یکی دیگر از قدرت ها در این زمینه می باشد. مهمترین تفاوت این دو برند، IP حفاظتی آن ها می باشد. الکتروموتورهای الکتروژن، از توان 1.1 به بالا ، در هر دو بدنه آلومینیومی و چدنی، دارای کلاس حفاظتی IP55 هستند؛ در صورتیکه الکتروموتور موتوژن با بدنه آلومینیومی تا توان 18.5کیلووات، دارای کلاس حفاظتی IP54 می باشد. موتوژن به علت سابقه کار طولانی تر، انتخاب بسیاری از مصرف کنندگان است، اما کیفیت کار و بسته بندی و همچنین آی پی حفاظتی بالا، برند الکتروژن را برجسته می کند. در مجموع می توان گفت، هر یک از این دو برند با کیفیت، دارای نکات قوت و ضعفی هستند که طبق شرایط، می توان مقایسه کرد و یکی از آن ها را انتخاب نمود.

مشخصات فنی

همانگونه که پیش تر گفته شد، بیشتر الکتروموتورهای الکتروژن ، دارای کلاس حفاظتی IP55 هستند و بدنه آن ها مشابه با الکتروموتورهای برند زیمنس می باشد.به صورت کلی این الکتروموتورها در توانی بین 0.05 تا 45 کیلووات و تحت استانداردهای جهانی و بین المللی مانند IEEE، ISO9001، CE  و  ICE، تولید و عرضه شده اند. موتورهای الکتروژن در دو دسته تک خازنه و دو خازنه با دورهای 1000، 3000 و 5000 در بازار موجود می باشند.

محصولات الکتروژن نیز همانند محصولات سایر برندها، دارای ویژگی های فنی منحصر به فردی هستند که مصرف کنندگان و مهندسین باید از آن ها اطلاعات داشته باشند. در ادامه با مشخصات فنی الکتروموتورهای سه فاز و تک فاز الکتروژن، در هر دو پوسته چدنی و آلومینیومی، آَشنا خواهید شد.

مشخصات فنی

تک فاز پوسته آلومینیومیسه فاز پوسته آلومینیومی و چدنی

درجه حفاظت*

IP55

IP55

استانداردIEC34

IEC34

فرکانس

50.60هرتز50.60 هرتز

ولتاژ نامی

380-690

220

دائم کاریDuty S1

Duty S1

کلاس حرارتی

FF

خنک کاری

IC411 با پروانه خنک کننده

IC411  با پروانه خنک کننده

روتورقفسه سنجابی

قفسه سنجابی

 

*درجه حفاظت یا کلاس حفاظتی : عدد سمت چپ به معنای حفاظت در مقابل نفوذ گرد و خاک به داخل الکتروموتور، و عدد سمت راست به معنای حفاظت در مقابل آبی که از نازل سر شیلنگ در جهات مختلف به روی دستگاه پاشیده می شود.

مطلب پیشنهادی : الکتروموتور ABB.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *